Proč nechci poradce?

Proč nechci poradce?

V rámci diskusí s majiteli firem nebo generálními řediteli ohledně možné spolupráce se často dozvídáme: „Naše problémy jsou někde jinde, než byste mohli Vy vyřešit.“ Z naší zkušenosti neexistuje žádný problém, který by se nedal vyřešit. Záleží pouze na tom, jak brzy padne rozhodnutí skoncovat s problémy.

  1. Čím později se přistoupí k řešení problému, tím těžší a složitější cesta to bude.
  2. Druhým klíčovým faktorem pro úspěšné zvládnutí krize je, s kým daný problém řešíte.
  3. Dalšími důvody pro odmítnutí spolupráce bývá: „vnímáme to jako mrhání časem“, „pochybuji o přínosu“, „nemám peníze na rozhazování“.

Služby externích specialistů/poradců jsou dalším výdajem, který se může zdát v případě poklesů tržeb nebo finančních problémů firmy jako další hřebíček do rakve. Nicméně je nutné dívat se na to z přínosů vyplývajících ze spolupráce.  A tím je vyřešení krize!

Často rezonujícím tématem při diskuzi s majiteli firem je nedostatek zaměstnanců a smíření se s osudem (při odchodu zaměstnance prodat techniku a pomalu se blížit ke konci podnikání). Když pominu předčasnou rezignaci bez boje, tak je zvláštní že většina firem nepracuje se svými zaměstnanci, neřeší fluktuaci, motivaci, spokojenost ani jejich rozvoj. Jen se diví, že jim zaměstnanci odcházejí a nemohou sehnat nové.

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy